• O Programie

Program Aktywna Tablica ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Zakłada on dofinansowanie placówek w celu zakupu pomocy niezbędnych do rozwoju kompetencji TIK w szkołach, ze szczególnym uwzględnieniem zakupu pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W grudniu 2022r. nasza Szkoła sfinalizowała zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu w ramach tego Programu na łączną kwotę 43 500,00 zł.

W ramach tego Programu zakupiliśmy :

- interaktywny monitor 75” wraz z dedykowanym komputerem OPS,

- laptop,

- mobilny FunFloor,

- komplet 12 zestawów interaktywnych programów, zawierających materiały edukacyjne i ćwiczeniowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z dostępem on - line do platformy mTalent.

W ramach przygotowań do realizacji Programu Aktywna Tablica, 12 nauczycieli naszej Szkoły ukończyło 40 godzinne szkolenie rekomendowane przez MEiN – „LEKCJE ENTER”. Celem tego szkolenia było podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w pracy edukacyjnej.

Od 2 stycznia 2023r. rozpoczęliśmy realizację zajęć z wykorzystaniem sprzętu i pomocy, które otrzymaliśmy w ramach Programu.

Kadra Pedagogiczna uczestniczyła w wewnątrzszkolnym szkoleniu w zakresie wykorzystania otrzymanego wyposażenia i pomocy dydaktycznych 0raz instruktażu dostępu i korzystania z platformy narzędzi interaktywnych : mTalent. Szkolenie i instruktaż przeprowadził szkolny administrator mgr Kazimierz Fafuła.

Koordynatorem Programu jest w naszej Szkole mgr Piotr Siemaszko.