• „WOŁANIE WIOSNY”

        • Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.

          Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.

          Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.

          Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.

          W tym tygodniu przedszkolaki bawiły się razem z wiosną. Dzieci otrzymały paczkę pełną niespodzianek i zadań do wykonania,  które przygotowała dla nich najpiękniejsza pora roku. Wiosna i pani  Agnieszka odczytały list, po którym maluchy przystąpiły do zadań  układając je  w odpowiedniej kolejności. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, gdzie na paczce znajduje się adresat oraz nadawca paczki. Dzieci chętnie uczestniczyły w zadaniach nawiązujących do teraźniejszej pory roku- śpiewały i tańczyły do piosenki „ Wołanie wiosny”. Najwięcej  radości sprawiła im zabawa „ Parasol” z chustą animacyjną. Wraz z zieloną porą roku rozwiązywały wiosenne zagadki z wykorzystaniem TABLICY MULTIMEDIALNEJ. Odgadywały nazwy wiosennych kwiatów i układały puzzle. Bawiły  się w „Cyferkowo” używając  do zadań matematycznych poznane cyfry. Na koniec wiosna  zaprosiła wszystkich do wspólnego kolorowania łąki.  Kreatywne zajęcia wiosenne  zaangażowały wszystkich uczestników oraz przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

          Wychowawca: mgr Agnieszka Gąsińska

           

           

        • Zajęcia w ramach Programu Aktywna Tablica

        •  

          AKTYWNA TABLICA I MUZYKOWANIE

          ,, Muzyka to dusza wszechświata,

           skrzydła umysłu, lot wyobraźni

             i całe życie  ‘

          Dnia 13 lutego 2024r. dzieci z klasy 1 oraz Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w wyjątkowej lekcji skorelowanej. Uczniowie wspólnie z przedszkolakami uczestniczyli w zajęciach muzyczno-rytmicznych z wykorzystaniem AKTYWNEJ TABLICY.  W rytmicznej rozgrzewce poznawały wartości nut. Dodatkowym atutem lekcji, była wizyta absolwenta naszej szkoły, pana Konrada Morawca. Nasz gość przyniósł ze sobą kilka instrumentów muzycznych, zaprezentował je, a także na nich zagrał. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w utwory grane na gitarze, ukulele i co wzbudziło największy zachwyt - saksofonie. Uwieńczeniem lekcji była zabawa przy muzyce na żywo. Spotkanie z muzykiem było wspaniałą okazją do bezpośredniego przeżywania, wyrażania emocji i rozbudzania zainteresowań muzycznych. W imieniu dzieci jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Konradowi i zapraszamy do nas częściej na wspólne muzykowanie.

          Wychowawczynie: Agnieszka Gąsińska i Katarzyna Morawiec

           

          AKTYWNA TABLICA WSPIERA PROCES NAUKI 

          Dnia 9 lutego 2024 roku w ramach wsparcia psychologiczno- pedagogicznego przeprowadziłam zajęcia z zastosowaniem  nowoczesnych technik uczenia się . Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że współczesny system edukacyjny nastawiony jest na nieustanne poszukiwanie metod pracy optymalnych  zarówno dla ucznia , jak i nauczyciela. Wykorzystanie potencjału rozwojowego dziecka musi być skorelowane z atrakcyjnym i skutecznym organizowaniem procesu dydaktyczno- wychowawczego. Odejście od systemu tradycyjnego opierającego się na przekazywaniu  wiedzy i kontroli stopnia jej opanowania na rzecz systemu przyjaznego - otwartego na dziecko z wykorzystaniem nowatorskich metod aktywizujących oraz nowoczesnej technologii informacyjnej daje satysfakcję uczestnikom procesu , a zarazem wymierne wyniki. Podczas zajęć wykorzystywałam kreatywnie tablicę multimedialną z dostępem do specjalistycznych platform edukacyjnych oraz FunFloor , co niewątpliwie wpłynęło na wszechstronną aktywizację ucznia, a także  rozwój jego umiejętności. Przekonałam się , że odpowiedni dobór treści wychowawczych i dydaktycznych , metod aktywizujących oraz działań  innowacyjnych niewątpliwie kształtuje charakter oraz osobowość  jednostki poddanej kształceniu przez nauczyciela.

          mgr Agnieszka Gąsińska

           

           

          INTERAKTYWNA PODŁOGA

          W ramach programu  „Aktywna Tablica” zakupiono do szkoły podłogę interaktywną, która posiada 100 aplikacji z obszarów: zabawy, edukacji i rewalidacji.

          Wykorzystywana jest na zajęciach z uczniami, w tym na zajęciach rewalidacji, terapii pedagogicznej oraz  świetlicowych.

           
           
           
           
           
           

          Zastosowanie podłogi interaktywnej zmienia zajęcia w niesamowitą przygodę - przygodę z obrazem, słowem i muzyką.

          Możliwości tego urządzenia powodują ogromne zainteresowanie wśród uczniów i motywację do nauki.

           
           
           
           
           
           

          Zastosowanie podłogi interaktywnej zmienia zajęcia w niesamowitą przygodę - przygodę z obrazem, słowem i muzyką.

          Możliwości tego urządzenia powodują ogromne zainteresowanie wśród uczniów i motywację do nauki.